Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Coś o umieraniu z niepewnością

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pani C., kobieta, z którą przez ponad 25 lat utrzymywaliśmy długotrwałe relacje pacjent-lekarz, jedna z nas zmarła niedawno w 87 roku życia. Kobieta, która zawsze utrzymywała radosnego ducha nawet pośród dość trudnych medycznych niepowodzeń, była jedną z naszych ulubionych pacjentek. Ale najbardziej wyróżniała ją perspektywa życia i śmierci: wiele się od niej nauczyliśmy. Pani C. była dzieckiem początku XX wieku. Urodzona w 1930 roku, była w jej młodości, kiedy skończyła się II wojna światowa. Mieszkała na północ od Bostonu, tam się żenił i wychowywała swoją rodzinę. Jak to było często w tym czasie, jej ojciec i rodzeństwo paliły, a ona zaczęła palić jako nastolatka. Gdy miała 20 lat, była w stadzie dziennie, czasem więcej. Dopiero w 1995 roku, ponad 30 lat po tym, jak raport generała chirurga Luthera Terry ego dokumentujący palenie stanowił zagrożenie dla zdrowia, rzuciła.
Ale obrażenia już zostały zrobione. Na początku lat 90. jej FEV1 stanowiło 35% przewidywanej wartości, a ona nie miała oddechu chodząc po płaskiej powierzchni w skromnym tempie. Uszkodzenia wykroczyły poza jej płuca: miała chorobę wieńcową i kardiomiopatię niedokrwienną. Mimo tych wyzwań była niezwykle optymistyczna i nadal żyła bogatym i pełnym życiem.
Niemniej jednak, gdy jej mąż zmarł na raka mózgu około 5 lat temu, była świadkiem dobra i nie tak dobrego, jakie medycyna miała do zaoferowania. Widziała interwencje, które nieznacznie poprawiły sytuację przez krótki czas, ale nie przyniosły znaczących i trwałych korzyści. Po jego śmierci odbyliśmy rozmowę ; poruszyliśmy ten temat wcześniej, ale nigdy nie omawialiśmy go w dużej mierze.
Wiedziała, czego chciała. Powiedziała nam i jej rodzinie, że cieszyła się dobrym życiem i jeśli wydarzyło się zdarzenie, które było medycznym odpowiednikiem płaskiej opony, powinniśmy to naprawić. Ale jeśli wydarzyło się coś, co wymagało poważnej interwencji, nie chciała tego. Przysięgliśmy, że zachowamy naszą część umowy. Gdybyśmy tylko wiedzieli, jak ciężko by to było.
Następne lata były w większości bez powikłań, z wyjątkiem niewielkich rzutów na POChP, więc jej opieka była łatwa. Kilka miesięcy temu jej córki sprowadziły ją na masywny obrzęk kończyny dolnej i niedotlenienie. Jej hematokryt wynosił 18; była w kwiecistym sercu płucnym. Transfuzje krwi, tlen i diureza doprowadziły ją do powrotu i wkrótce była w domu, ale bez pewnej diagnozy wyjaśniającej jej anemię. Początkowo myślała o tym wydarzeniu jako o płaskiej oponie, ale wiedzieliśmy, że dzieje się coś więcej. Nasze szkolenie nauczyło nas, jak znaleźć przyczynę, i rozmawialiśmy z nią o kolejnych krokach w jej ocenie. Gdyby zachorowała na raka, biorąc pod uwagę jej współistniejące warunki, byłoby to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby leczyć, a nawet ułagodzić. Ale możliwe, że miała łagodny i uleczalny stan, a jej poprzednie życie można było przywrócić.
Tutaj właśnie została nauczycielką, a my jej uczniami. Nasza niepewność diagnostyczna mogła być dla nas niewygodna, ale nie dla niej. Była w domu i nie walczyła z każdym oddechem. Mogła tolerować brak stanowczej diagnozy, ponieważ nie była zainteresowana płaceniem fizycznej i emocjonalnej ceny za próbę wyciśnięcia jeszcze kilku miesięcy lub lat życia
[patrz też: usg stawu skokowego warszawa, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, olimp magmax b6 ]

Tags: , ,

No Responses to “Coś o umieraniu z niepewnością”

 1. Nikodem Says:

  W suplemencie jest dużo składników potrzebnych przy chorobie tarczycy

 2. Gunhawk Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: potykacze[...]

 3. Liquid Science Says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

 4. Jędrzej Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu leczenie kanałowe poznań[...]

 5. Tymoteusz Says:

  Witam ,choruje już 12 lat 

Powiązane tematy z artykułem: inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny olimp magmax b6 usg stawu skokowego warszawa