Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Leczenie płodności i wiele narodzin w Stanach Zjednoczonych

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2018

Pojawienie się leczenia niepłodności doprowadziło do wzrostu liczby porodów mnogich w Stanach Zjednoczonych. Jednak tendencje i wielkość wpływu leczenia niepłodności na wzrost są niepewne. Metody
Uzyskaliśmy wskaźniki porodów mnogich po naturalnym poczęciu z danych o rozkładzie wszystkich urodzeń w latach 1962-1966 (zanim dostępne były zabiegi płodności). Publicznie dostępne dane dotyczące urodzeń od 1971 r. Do 2011 r. Zostały wykorzystane do określenia krajowych współczynników dzietności, a dane na temat zapłodnienia in vitro (IVF) od 1997 r. Do 2011 r. Zostały wykorzystane do oszacowania rocznego odsetka porodów mnogich, które można przypisać do zapłodnienia in vitro oraz do Zapłodnienia IVF po dostosowaniu do wieku matki. Tendencje w porodach mnogich badano od 1998 r., Kiedy opracowano wytyczne praktyki klinicznej dla zapłodnienia in vitro, mające na celu zmniejszenie częstości porodów mnogich.
Wyniki
Szacujemy, że do 2011 r. 36% urodzeń bliźniąt i 77% porodów trójdzielnych i wyższego rzędu pochodzi z poczęcia wspomaganego przez leczenie bezpłodności. Obserwowana częstość urodzeń bliźniąt wzrosła o czynnik 1,9 od 1971 do 2009 r. Częstość urodzeń trójdzielnych i wyższego rzędu zwiększyła się o współczynnik 6,7 z 1971 r. Do 1998 r. I zmniejszyła się o 29% w latach 1998-2011. Spadek ten zbiegał się z zmniejszenie o 70% przeniesienia trzech lub więcej zarodków podczas IVF (P <0,001) i 33% spadku odsetka porodów trójczynnikowych i wyższego rzędu przypisywanych do IVF (P <0,001).
Wnioski
W ciągu ostatnich czterech dziesięcioleci zwiększone stosowanie terapii płodności w Stanach Zjednoczonych wiązało się ze znacznym wzrostem liczby porodów mnogich. Częstotliwość urodzeń trójczynnikowych i wyższego rzędu spadła w ciągu ostatniej dekady w kontekście zmniejszenia transferu trzech lub więcej zarodków podczas IVF. (Finansowane przez Centers for Disease Control and Prevention.)
Wprowadzenie
Zapłodnienie in vitro (IVF) i leczenie niepłodności IVF (tj. Indukcja owulacji i stymulacja jajników) stanowią główne czynniki ryzyka dla genezy porodów mnogich (urodzenia bliźniąt, trójki i wyższego rzędu) .1 Procedury IVF, które są określone jako procedury, w których jaja i nasienie są manipulowane w celu ustalenia ciąży, stanowią przeważającą większość procedur dla technologii wspomaganego rozrodu. Indukcja owulacji i stymulacja jajników, które często są włączane jako część procesu IVF, są również sprzężone z inseminacją czasową lub inseminacją wewnątrzmaciczną w celu ustalenia ciąży niezależnie od zapłodnienia pozaustrojowego. W indukcji owulacji leki są podawane w celu wywołania owulacji u kobiet, które w inny sposób nie mają owulacji. Natomiast stymulacja jajników jest procesem, w którym leki są stosowane do promowania wielopęcherzykowego rozwoju jajników i jajeczkowania u kobiet będących podopiecznymi.2 Wielokrotne porody wynikające z płodności leczenie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem dla zdrowia kobiet i ich dzieci, 3-6, a także z dużymi kosztami finansowymi dla rodzin i społeczeństwa .7,8
Ograniczenie liczby zarodków przenoszonych podczas cykli IVF jest ważne dla zmniejszenia liczby porodów mnogich.9,10 Chociaż praktyka przenoszenia trzech lub więcej zarodków w jednym cyklu stale się zmniejsza, kilka czynników może ograniczać wysiłki na rzecz dalszej redukcji.
[patrz też: psychoterapia zielona góra, oddawanie krwi ankieta, olej kokosowy na białe zęby ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: oddawanie krwi ankieta olej kokosowy na białe zęby psychoterapia zielona góra