Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Misdirections in świadoma zgoda – utrudnienia dla innowacji w opiece zdrowotnej ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Plan QRS jest po części pouczający, ponieważ wydaje się tak oczywisty; jednak IRB mają na celu określenie wykonalności i negatywnego wpływu na prawa i dobrobyt . W ten sposób są podatne na przewidywalne źródła błędnego ukierunkowania. Próby o znacznie większej konsekwencji – na przykład te, które koncentrują się na pacjentach krytycznie chorych2 – napotykają większe przeszkody. Jednym z błędów jest nadmierne skupienie się na rozróżnieniu pomiędzy badaniami, które mają rozbudowany zestaw konwencji regulacyjnych, a poprawą jakości (QI), która tego nie robi. Ten błąd powstaje, ponieważ granice między badaniami a QI powodują zamieszanie3, które może rosnąć wraz z pragmatycznymi badaniami uczących się systemów zdrowotnych , w których każde spotkanie z pacjentem daje szansę lepszego leczenia następnego pacjenta. W zakresie, w jakim wszystkie te działania mają na celu generowanie wiedzy do ponownego użycia, ważne rozróżnienie nie dotyczy tego, czy działanie jest badaniem, ale czy może zagrażać ludziom lub ich prawom.
Rzeczywiście, chcemy chronić nie tylko bezpieczeństwo, ale także dobrowolność. Możemy chcieć zgody pacjentów QRS, ponieważ autonomia jest ważną wartością, ale skupienie się na dobrowolności może być drugim źródłem błędnego ukierunkowania. Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek nalegał, aby pacjenci ABC lub XYZ wyrazili zgodę na interwencję kartą urodzinową; jednak nie mieli oni wyboru co do karty, którą otrzymali i nie ma opcji, aby nie obserwować wyników badań dotyczących raka. Wbrew temu standardowi, randomizacja rozlokowana w QRS nie zwiększyła mimowolności ponad to, co było już akceptowalne.
Przynajmniej prośba o zgodę pacjenta jest pełna szacunku. Co to za szkoda. To myślenie jest trzecim źródłem błędnego ukierunkowania. Jest to równoznaczne z łatwością lub uprzejmością żądania zgody z potrzebą lub stosownością tego działania – i nie docenia, ile zgody może unieważnić niektóre próby. W próbach porównujących różne leki, nasza teoria na temat mechanizmu działania opiera się w dużej mierze na ludzkiej biologii, która jest podobna u osób, które zapisały się na badanie, i tych, którzy tego nie robią. W przeciwieństwie do tego, badania przesiewowe w kierunku raka, przestrzeganie zaleceń lekarskich, utrata masy ciała lub zaprzestanie palenia tytoniu często opierają się na zwiększeniu motywacji lub tworzeniu nowych nawyków. Powodzenie w ustalaniu tych zachowań może być łatwiejsze dla osób, które są zmotywowane do wyrażenia zgody na badanie – rozróżnienie, które zmniejsza wartość wyników badania dla szerszej populacji pacjentów, którym zaoferowano by interwencję kliniczną. Wymagania dotyczące zgody mogą sprawić, że testy niskiego ryzyka będą mniej rzadziej niż bardziej etyczne, jeśli powstałe przez nich uprzedzenia podważą wartość próby. Nieprawidłowość powstaje, ponieważ test praktyczności nie polega na tym, czy badacze mogą logistycznie skonfrontować pacjentów z prośbą o zgodę, ale czy mogą to zrobić, zachowując ważność próby.
Widzieliśmy, że IRB dokonują częściowych ustępstw w tych kierunkach, zastępując pisemną zgodę słowną zgodą lub oferując potencjalnym uczestnikom szansę na odmowę, a nie szansę na zapisanie się. Takie procesy zwiększają udział w próbach4,5, ale nie eliminują barier dla ważności, które wynikają po prostu z prośby o pozwolenie
[więcej w: omułek zielonowargowy właściwości, klindacin t cena, aparat wunderera ]

Tags: , ,

No Responses to “Misdirections in świadoma zgoda – utrudnienia dla innowacji w opiece zdrowotnej ad”

 1. Cujo Says:

  marchewka kalorie nie ma za dużo,

 2. Lord Nikon Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: aloes[...]

 3. Aleksander Says:

  Jestem w ciąży

 4. Bianka Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leczenie kanalowe bytom[...]

 5. Tadeusz Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

 6. Radosław Says:

  Article marked with the noticed of: Odszkodowanie za wypadek śmiertelny[...]

 7. Riff Raff Says:

  Koncerny farmaceutyczne preferuja syntetyczne wynalazki

Powiązane tematy z artykułem: aparat wunderera klindacin t cena omułek zielonowargowy właściwości