Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Podstawowa opieka nad WomenWomens Primary Health Care: Praktyka i procedury biura ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na przykład nie ma rozdziałów poświęconych hematologii lub chorobom płuc, a sekcja gastroenterologii jest ograniczona do jednego rozdziału na temat chorób wątroby, w których skupiono się na chorobach, które dotykają przede wszystkim kobiety, takich jak autoimmunologiczne zapalenie wątroby i choroba wątroby u kobiet w ciąży. Z drugiej strony istnieją obszerne rozdziały poświęcone zaburzeniom psychicznym i zagadnieniom, które codziennie rzucają wyzwanie dostawcom usług medycznych dla kobiet – zaburzeniom lękowym i paniki, zaburzeniom nastroju oraz przemocy domowej i seksualnej. Istnieją załączniki zawierające dzienne dzienniki pacjentów do rejestrowania objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i kwestionariusz dotyczący kontroli wagi. Podstawowa opieka zdrowotna kobiet ma również na celu pomoc lekarzom w zapewnieniu kompleksowej opieki dla kobiet, ale ma ona nieco inne znaczenie niż opieka nad kobietami. Siłą i słabością tej książki jest to, że obejmuje ona bardzo szeroki zakres tematów. Dwie pierwsze sekcje zawierają krótkie, dobrze napisane rozdziały poświęcone screeningowi i profilaktyce, pełne praktycznych informacji. Istnieją użyteczne tabele badań przesiewowych dla kobiet w różnych fazach cyklu życia reprodukcyjnego. Rozdział o życiu po menopauzie zawiera listę usług dostępnych dla osób starszych według stanu. Przegląd poradnictwa przedkoncepcyjnego zawiera tabelę częstych stanów napotykanych w czasie ciąży oraz odpowiednie działania, które lekarze powinni podjąć w leczeniu tych stanów.
Najsłabsze rozdziały to te, które są podobne, ale nie tak obszerne, jak odpowiadające im rozdziały w tradycyjnych podręcznikach medycyny. Na przykład rozdziały poświęcone medycynie płuc i chorobom nerek nie dodają żadnych specjalnych informacji na temat opieki nad kobietami tymi chorobami. Podobnie rozdziały dotyczące procedur ginekologicznych, takich jak ultrasonografia ultrasonograficzna i kolposkopia biurowa, będą zbyt techniczne dla internistów i nie będą wystarczająco szczegółowe dla ginekologów.
Z drugiej strony, książka zawiera materiał, który kobietom zajmującym się opieką zdrowotną znajdzie dość dużo informacji i nie jest objęty większością innych podręczników. Na przykład, istnieją rozdziały dotyczące powszechnych procedur chirurgii plastycznej, w tym mammoterapii z powiększaniem i zmniejszaniem piersi oraz zmianami niezłośliwymi w układzie rozrodczym związanymi z ekspozycją na dietyloestylbestrol.
Pojawienie się zdrowia kobiet jako dyscypliny, z ośrodkami opieki zdrowotnej dla kobiet oraz stypendium dla kobiet i programami rezydencyjnymi pojawiającymi się w całym kraju, sygnalizuje początek ekscytującej nowej ery. Zaspokajanie potrzeb zdrowotnych kobiet stanowi wyzwanie dla pracy wymagającej znajomości wielu dyscyplin. Ci, którzy zdecydują się sprostać temu wyzwaniu, znajdą te dwa nowe podręczniki, które są korzystne, jeśli nie niezbędne.
Soheyla D. Gharib, MD
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA 02115

[podobne: sól emska cena, sense8 filmweb, wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne ]

Tags: , ,

No Responses to “Podstawowa opieka nad WomenWomens Primary Health Care: Praktyka i procedury biura ad”

 1. Cross Thread Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leczenie kanałowe mikroskopem[...]

 2. Stacker of Wheat Says:

  Myślałam że to anemia

 3. Candy Butcher Says:

  [..] Cytowany fragment: protetyka bielsko biała[...]

 4. Bartłomiej Says:

  mój problem polega na tym, ze mam lekkie nadciśnienie

Powiązane tematy z artykułem: sense8 filmweb sól emska cena wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne