Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Pożegnanie z wykładami w szkole medycznej – Przesunięcie paradygmatu czy Przejście mody ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2018

Winiety obudowy są ważne dla ustalenia przydatności materiału. Pytania można postawić w sposób, który wymaga wyszukiwania informacji, co powoduje utrwalenie pamięci, ale także zmusza uczniów do oglądania informacji z nowej perspektywy i przeniesienia ich do kontekstu danego przypadku. Zamiast stawiać pytania, które zaczynają się od co (np. Jakie są przyczyny niedociśnienia. ), Instruktorzy mogą używać pytań jak i dlaczego (np. Jak sądzisz o kontroli ciśnienia krwi. ; Dlaczego ten pacjent miałby obniżać ciśnienie w tych warunkach. ). Prośba uczniów o porównanie nowego przypadku lub przykładu z tym, który omówili w poprzednim tygodniu, jeszcze bardziej ułatwia transfer wiedzy. 3 Pytania, na które można odpowiedzieć w wiele prawidłowych odpowiedzi, mogą być najbardziej przekonujące, ponieważ zachęcają do dyskursu i generowania kontrastujących hipotez. Należy umożliwić uczniom pracę w grupach w celu omówienia myśli, przetestowania pomysłów (zarówno swoich, jak i innych) i rozpoczęcia uczenia się, jak myśleć jak lekarz. Takie działania wymagają od studentów większego wysiłku niż zapamiętywanie faktów, ale są również bardziej skuteczne w uczeniu się i utrzymywaniu wiedzy To tak zwane odwrócone podejście klasowe jest dobrze dostosowane do uczniów, którzy są członkami pokolenia tysiąclecia.4 Ci młodzi dorośli są cyfrowymi tubylcami – dorastali z technologią i są z nią blisko zaznajomieni. Wychowani w zespoły, rozwijają się w środowiskach współpracy. Są przyzwyczajeni do znajdowania informacji w Internecie i uczenia się najlepiej dzięki atrakcyjnej wizualnie treści, która sprawia, że są zaangażowani i prezentowani w krótkich segmentach (takich jak filmy, które trwają mniej niż 10 minut). Tradycyjny wykład szybko straci zainteresowanie wielu z tych studentów, a niezaangażowany student nie będzie się uczyć.
Wydział i studenci interweniują w studiach edukacyjnych w Harvard Medical School. W programie nauczania Pathways studenci koncentrują się na zastosowaniu koncepcji rozwiązywania problemów klinicznych. Wybrane wykłady pozostają na większości kursów, aby stworzyć ramy do dalszej nauki.
Kredyt fotograficzny: Grace Fehrenbach.
Wczesne powroty z tego podejścia były zachęcające, szczególnie na uczelnianych kursach naukowych iw kilkunastu szkołach medycznych, które wdrażają nowe programy nauczania z wykorzystaniem tych metod pedagogicznych (patrz zdjęcie). W randomizowanej, kontrolowanej próbie porównującej wczesną wersję odwróconej klasy z tradycyjnymi samouczącymi się uczniami, uczniowie odkryli, że alternatywne środowisko uczenia się jest bardziej wciągające i prowokuje do myślenia5. Uczniowie, którzy mieli stosunkowo słabe wyniki w poprzednich kursach, mieli statystycznie znacząca poprawa wyników egzaminów – być może dlatego, że interakcja z rówieśnikami i dzielenie się swoimi pomysłami lepiej je przygotowała. Wydział stosujący podejście odwrócone w klasie często czuje się uwolniony od tyranii wymogu ukrywania wszystkiego. Ponieważ zdobywanie informacji jest realizowane przez ucznia poza klasą, interakcje między nauczycielami i uczniami mogą skupiać się na treściach, które są trudne do zrozumienia, oraz na stosowaniu nowych koncepcji do problemów w świecie rzeczywistym.
Czy wykład jest martwy. Jeśli wykład odnosi się do tradycyjnego obrazu profesora stojącego przed i mówiącego do dużej grupy studentów, którzy są pasywnie absorbującymi informacjami, to tak, uważamy, że szkoły medyczne powinny w dużej mierze porzucić ten format nauczania
[podobne: choroby mortona, wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne, borelioza blog ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: borelioza blog choroby mortona wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne