Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Pożegnanie z wykładami w szkole medycznej – Przesunięcie paradygmatu czy Przejście mody

Posted in Uncategorized  by admin
November 2nd, 2018

Zostań lekarzem, nie trzeba żadnych wykładów 1. Ten nagłówek dotyczący proponowanego przez University of Vermont nowego podejścia do edukacji medycznej wywołał spore kontrowersje. Chociaż proponowana zmiana jest bardziej drastyczna niż reforma programu nauczania przeprowadzana w innych szkołach medycznych, od trzech dekad trwają w amerykańskich szkołach medycznych odejście od tradycyjnych kursów wykładowych. Transformacja rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem uczenia się opartego na problemach; ostatnio nauczanie oparte na wykładzie zostało w coraz większym stopniu zastąpione przez uczenie się w zespole, edukację interdyscyplinarną oraz ćwiczenia integrujące medycynę kliniczną i naukę podstawową. Ale czy najnowsze proponowane zmiany opierają się na dowodach, czy też są jedynie najnowszą modą w edukacji medycznej. Czy wszystkie wykłady należy unikać. Większość lekarzy przyznaje dziś, że dostępne informacje biomedyczne przekraczają to, czego jedna osoba może się nauczyć i zachować. Pozostają jednak pytania dotyczące tego, ile treści uczniowie muszą się nauczyć, czy nauka jest najlepiej wykonywana w tradycyjnych warunkach w klasie, a także, co jeszcze jest potrzebne, aby stażyści mogli stać się skutecznymi uczniami przez całe życie i zdolnymi do adaptacji praktykami. Wszechobecna obecność technologii osobistej i instytucjonalnej umożliwia szybki dostęp do informacji medycznych i umożliwia nauczycielom skupienie się na pomaganiu uczniom w głębszym zrozumieniu zdrowia i choroby ludzi, umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności przekazywania wiedzy zdobytej w jednym kontekście do innej sytuacji .2 Nauczyciele prowadzący tradycyjny wykład z kilkudziesięcioma treściowymi slajdami PowerPoint mogą mylić to, czego uczą, z tym, czego studenci się uczą: fakt, że nauczyciel przedstawił jakąś informację, nie oznacza, że uczniowie się tego nauczyli. Teoria poznawczego obciążenia sugeruje, że nasze mózgi mają ograniczoną ilość informacji, które mogą przetwarzać w czasie3; 60 slajdów w 45 minut może wydawać się skutecznym sposobem nauczania, ale jest mało prawdopodobne, aby był skutecznym sposobem nauki.
Uczniowie uczący się nowego materiału mogą zostać oszukani przez iluzję wiedzy i błędne zrozumienie. Gdy uczniowie słyszą lub czytają materiał, który jest płynny i dobrze przedstawiony, powszechnie uważa się, że opanowali już treść. W konfrontacji z problemem, który wymaga zastosowania tych informacji, mogą jednak zdać sobie sprawę, że ich zrozumienie jest w najlepszym wypadku powierzchowne.
Promowanie dokładniejszego rozumienia i doskonalenia umiejętności rozwiązywania problemów oraz samodzielnego uczenia się – umiejętności krytyczne dla lekarza, który będzie ćwiczyć przez 30 do 50 lat, aw przypadku samokształcenia – nowy wymóg akredytacji ustanowiony przez Komisja Łącznikowa ds. Edukacji Medycznej – szkoły medyczne zaczęły podkreślać aktywne uczenie się i działania zespołowe. Pozyskiwanie informacji odbywa się w dużej mierze poza klasą: zgodnie z zasadami wywodzącymi się z kognitywistyki, treści merytoryczne prezentowane są w zadaniach badawczych, które nie są przeważająco długie, a treść jest przeplatana pytaniami lub problemami, aby zapewnić uczniom możliwość oceny ich poziomu. zrozumienie.
W klasie nauka może być ułatwiona przez instruktora, ale musi być w dużej mierze prowadzona przez ucznia
[przypisy: kolendra mielona, okulary do pracy przy komputerze, choroby mortona ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: choroby mortona kolendra mielona okulary do pracy przy komputerze