Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Próba leczenia ostrych przypadków zatorowości u dzieci z rurami zwężającymi naczynia AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Nasz zespół badawczy skontaktował się z rodzicami, którzy wyrazili zainteresowanie udziałem. Poinformowaliśmy ich o badaniu i sprawdziliśmy kryteria włączenia i wyłączenia. Jeśli dziecko miało wyciek z otrzewnej podczas rozmowy telefonicznej i kwalifikowało się do udziału, zaplanowano wizytę domową. W przypadku braku obecnych objawów otorracji rodzice zostali poproszeni o skontaktowanie się z ośrodkiem badawczym, gdy tylko wystąpi otorrhea, aby można było zorganizować wizytę domową u lekarza prowadzącego badanie. Oceny podstawowe
Podczas wizyty domowej lekarz prowadzący uzyskał pisemną zgodę rodziców, potwierdził obecność otoskopu, pobrał próbki otorrhea do hodowli bakteryjnej oraz zebrał dane demograficzne i dane dotyczące choroby. Rodzice wypełnili Kwestionariusz Zdrowia Dziecka (CHQ), 15,16, który mierzy ogólną jakość życia związaną ze zdrowiem, oraz kwestionariusz Otitis Media-6 (OM-6) 17, który mierzy zależną od choroby jakość życia związaną ze stanem zdrowia. Wyniki w zakresie CHQ wynoszą od do 35 w czterech domenach CHQ, przy czym wyższe wyniki wskazują na lepszą jakość życia. Wyniki w kwestionariuszu OM-6 wahają się od 6 do 42, z niższymi wynikami wskazującymi lepszą jakość życia.
Przypisywanie grup w badaniach
Niezależny menedżer danych wygenerował sekwencję randomizacji (przy użyciu sześciokrotnych bloków), z warstwowaniem według wieku (<4 lat w porównaniu do .4 lat). Lekarz prowadzący zgłosił się na stronę próbnej randomizacji po zakończeniu wizyty domowej, aby uzyskać zadanie grupy badawczej. Przypisanie losowe było ukryte i nie można było go przewidzieć z wyprzedzeniem lub w trakcie rekrutacji. Przydziały zostały zrównoważone w stosunku 1: 1: dla trzech grup badanych: krople kosmetyczne hydrokortyzon-bacytracyna-kolistyna (Bacicoline-B, Daleco Pharma) (podawane jako pięć kropli, trzy razy dziennie, w uchu do odprowadzania lub uszy dla 7 dni), doustną zawiesinę amoksycyliny i klawulanianu (30 mg amoksycyliny i 7,5 mg klawulanianu na kilogram masy ciała na dobę, podzieloną na trzy dawki dzienne podawane doustnie przez 7 dni) lub wstępną obserwację przez 2 tygodnie (bez przypisanej recepty na lek do napełnić).
Badany lekarz nie oczyścił kanału usznego podczas wizyty podstawowej lub podczas wizyt kontrolnych podczas badania. Rodzice dzieci przydzielonych do leczenia miejscowymi antybiotykami zostali poinstruowani, aby wyczyścić ucho zewnętrzne jakiegokolwiek wyładowania, które można łatwo usunąć za pomocą chusteczki przed nałożeniem kropli. Ponadto poinstruowano ich, aby pochylały główkę dziecka na jedną stronę (pod kątem około 90 stopni) podczas nakładania kropli do uszu i aby dziecko utrzymywało to nachylenie przez kilka minut, aby umożliwić kroplom przedostanie się do kanału słuchowego
[patrz też: psychoterapia zielona góra, borelioza blog, oddawanie krwi ankieta ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: borelioza blog oddawanie krwi ankieta psychoterapia zielona góra