Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Ryzyko zachorowania na raka u dzieci urodzonych po asystowaniu poczęciu AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 8th, 2018

Stwierdzono również, że defekty epigenetyczne są odpowiedzialne za rzadkie zaburzenia w zakresie nadruku w niespodziewanie dużej liczbie dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym. 14-19 Wykazano, że mechanizmy epigenetyczne odgrywają ważną rolę w karcinogenezie człowieka, zarówno jako część, jak i niezależnie od zaburzeń imprintingowych. 20,21 W dużym badaniu populacyjnym badano to potencjalne ryzyko w kohorcie 26 692 dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym w Szwecji w latach 1982-2005. W tej grupie obserwowano 47 nowotworów (z wyjątkiem histiocytozy), u których ryzyko raka czy dzieci poczęły bez poczęcia w tym samym okresie (iloraz szans po wykluczeniu niemowląt z histiocytozą, 1,34, 95% przedział ufności [CI], 1,02 do 1,76). Chociaż badanie to opierało się na populacji i wykorzystywało dane rejestru zebrane w sposób obowiązkowy, eksploracja poszczególnych nowotworów była ograniczona. Inne, choć mniejsze badania wykazały podobny nieistotny wzrost ogólnego ryzyka zachorowania na raka u dzieci.22-24
Przeprowadziliśmy duże badania populacyjne, mające na celu zapewnienie solidnych szacunków ryzyka dla nowotworów złośliwych u dzieci oraz dla określonych podgrup diagnostycznych u dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym.
Metody
Studiuj populację i nadzór
Zapisy dotyczące dzieci urodzonych między stycznia 1992 r. A 31 grudnia 2008 r. W Wielkiej Brytanii (Anglii, Walii i Szkocji) po reprodukcji bez pomocy dawcy zostały zidentyfikowane przez brytyjski Urząd ds. Nawożenia i embriologii (HFEA). Reprodukcję bez pomocy dawcy zdefiniowano jako wszystkie terapie lub procedury, które obejmują obsługę in vitro zarówno ludzkich komórek jajowych i nasienia, jak i zarodków, w celu ustalenia ciąży , z wyjątkiem leczenia, w którym stosuje się oocyty, spermy lub zarodki dawców. .25 Prawo brytyjskie upoważnia do zgłaszania HFEA wszystkich cykli poczęcia, w tym szczegóły dotyczące wyniku. W związku z tym zbiór danych można uznać za kompletny26. Zapisy dotyczące 12930 dzieci poczętych po cyklach dawców w tym samym okresie czasu nie zostały uwzględnione, ponieważ statut HFEA uniemożliwia oglądanie danych identyfikowalnych dotyczących tych dzieci przez jakąkolwiek osobę trzecią. Zobacz Rys. S1 w Dodatku Uzupełniającym, dostępny z pełnym tekstem tego artykułu, aby zapoznać się z załącznikami i wykluczeniami.
Zatwierdzenie badania i odstąpienie od wymogu uzyskania indywidualnej pisemnej świadomej zgody uzyskano od Rady ds. Zarządzania Bezpieczeństwem i Opieką Społeczną Krajowego Urzędu ds. Informacji i Londyńskiej Komisji ds. Etyki w Biurze Naukowym. Rodziny mogą wycofać zgodę na wykorzystanie danych HFEA do badań, a 0,3% rodzin zrobiło to przed rozpoczęciem naszych badań
[patrz też: kolendra mielona, omułek zielonowargowy właściwości, trening umiejetnosci spolecznych ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kolendra mielona omułek zielonowargowy właściwości trening umiejetnosci spolecznych