Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Ryzyko zachorowania na raka u dzieci urodzonych po asystowaniu poczęciu AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 8th, 2018

Gdy nie można było uzgodnić statusu potencjalnego meczu lub pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące ważności meczu, trzeci recenzent podjął ostateczną decyzję. Dodatkowe szczegóły dotyczące metod łączenia rekordów podano w tabeli S2 w dodatkowym dodatku. Analiza statystyczna
Osoby zagrożone zostały obliczone od daty urodzenia do daty diagnozy raka, 31 grudnia 2008 r. Lub 15 urodzin dziecka, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, i zostały sklasyfikowane według płci, wieku przy diagnozie (0, do 4, 5 do 9 lub 10 do 14 lat), masę urodzeniową, wiek ciążowy po urodzeniu, poród jednorodny lub wielokrotny, parytet, wiek matki i ojca, rodzaj wspomaganego poczęcia, świeże lub zamrożone zarodki oraz przyczynę niepłodności rodzicielskiej. Aby określić oczekiwaną liczbę nowotworów w kohorcie, jeśli ryzyko dla członków kohorty było takie samo jak dla populacji ogólnej, wykorzystaliśmy obliczone osoby-lata zagrożone w połączeniu z wskaźnikami zachorowalności na raka NRCT dla ogólnej populacji Wielkiej Brytanii. w tym samym okresie.29 Patrz rys. S2 w Dodatku uzupełniającym, aby poznać szczegóły planowanych analiz. Zakłada się, że liczba obserwowanych nowotworów była zgodna z rozkładem Poissona. Ustalono standaryzowane współczynniki zachorowalności, stosunek zaobserwowanej do oczekiwanej liczby raków i dokładne 95% przedziały ufności. Wartości P mniejsze niż 0,05, obliczone na podstawie testu chi-kwadrat, 29 uważano za wskazujące na istotność statystyczną. Analizy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania STATA, wersja 11.30
Wyniki
Charakterystyka uczestników badania
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka kohorty dzieci urodzonych po poczęciu poczęcia. Łącznie z dokumentacji HFEA zidentyfikowano 106 381 dzieci z 83 697 ciąż, które zostały poczęte z poczęcia bez pomocy dawcy i urodziły się w Wielkiej Brytanii w latach 1992-2008. Zapisy dla wszystkich zostały włączone do powiązania danych. Rok urodzenia nie był dostępny dla 368 dzieci, które w związku z tym zostały wykluczone z kohorty; do analizy włączono pozostałe 106 013 dzieci. Tabela S3 i ryc. S3 w dodatkowym dodatku pokazują wielkość kohorty według roku urodzenia i proporcję, jaką każdy rok urodzenia przyczynił się do całkowitej liczby osobo- lat obserwacji. Średni czas obserwacji wynosił 6,6 lat. Łącznie 108 dzieci było powiązanych z rejestrami NRCT i zidentyfikowano, że otrzymały diagnozę raka. Wyjściowe cechy demograficzne były podobne dla członków kohorty, u których rozwinęło się nowotwór i u których nie rozwinęło się ono (Tabela 1). Średni wiek (. SD) rozpoznania wynosił 4,2 . 3,3 roku. Żadne dziecko w kohorcie nie miało więcej niż jednego zarejestrowanego rozpoznania raka.
Ogólne ryzyko raka
Na podstawie całkowitej liczby oczekiwanych nowotworów 109,7, standaryzowany współczynnik zachorowalności w kohorcie badania wynosił 0,98 (95% CI, 0,81 do 1,19, P = 0,87)
[podobne: trening umiejetnosci spolecznych, rezerwa ślimakowa, oddawanie krwi ankieta ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: oddawanie krwi ankieta rezerwa ślimakowa trening umiejetnosci spolecznych