Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Ryzyko zachorowania na raka u dzieci urodzonych po asystowaniu poczęciu

Posted in Uncategorized  by admin
September 8th, 2018

Potrzebne są dokładne dane populacyjne dotyczące zachorowalności na raka u dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym. Metody
Po latach wspomaganych zapoczątkowaliśmy dane dotyczące wszystkich dzieci urodzonych w Wielkiej Brytanii po udzieleniu im pomocy bez udziału donatorów w danych pochodzących z Krajowego Rejestru Guzów Dzieci w Wielkiej Brytanii w celu ustalenia liczby dzieci, u których rak rozwinęła się przed 15 rokiem życia. Wskaźniki zachorowalności na raka kohort porównywano z wskaźnikami populacyjnymi w Wielkiej Brytanii w tym samym okresie, z uwzględnieniem stratyfikacji pod kątem potencjalnych czynników pośredniczących i moderujących, w tym płci, wieku w momencie rozpoznania, masy urodzeniowej, liczby pojedynczej w porównaniu z porodem mnogim, parzystości, wieku rodzicielskiego, rodzaju wspomaganego poczęcia. i przyczyna niepłodności rodzicielskiej.
Wyniki
Kohorta składała się z 106 013 dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym (700 705 osobo-lat obserwacji). Średni czas obserwacji wynosił 6,6 lat. Ogółem zidentyfikowano 108 raków, w porównaniu do 109,7 oczekiwanych nowotworów (standaryzowany wskaźnik zapadalności, 0,98, przedział ufności 95% [CI], 0,81 do 1,19, P = 0,87). Wspomagana koncepcja nie wiązała się ze zwiększonym ryzykiem białaczki, nerwiaka niedojrzałego, siatkówczaka, nowotworów centralnego układu nerwowego lub nowotworów nerek lub komórek zarodkowych. Było to związane ze zwiększonym ryzykiem hepatoblastoma (standaryzowany wskaźnik zapadalności, 3,64, 95% CI, 1,34 do 7,93, P = 0,02, bezwzględne nadwyżkowe ryzyko, 6,21 przypadków na milion osobo-lat) i mięśniakomięsak prążkowanokomórkowy (standaryzowany wskaźnik zapadalności, 2,62; 95% CI, 1,26 do 4,82, P = 0,02, bezwzględne nadciśnienie, 8,82 przypadków na milion osobolat), z hepatoblastomą rozwijającą się u 6 dzieci i mięsakiem prążkowanokomórkowym u 10 dzieci. Nadmierne ryzyko hepatoblastoma wiązało się z niską masą urodzeniową.
Wnioski
Nie nastąpił wzrost ogólnego ryzyka zachorowania na raka u brytyjskich dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym w 17-letnim okresie badania. Zwiększone ryzyko hepatoblastoma i mięśniakomięsaka prążkowanego zostało wykryte, ale bezwzględne ryzyko było niewielkie. (Finansowane przez Cancer Research UK i inne).
Wprowadzenie
Od czasu wprowadzenia zapłodnienia in vitro (IVF) w 1978 roku liczba i odsetek dzieci urodzonych po poczęciu wspomaganym wzrastają corocznie, a obecnie na świecie jest ich ponad 5 milionów.1 Dobrze rozpoznane powikłania okołoporodowe w tej populacji obejmują niskie masa urodzeniowa, wcześniactwo i wady wrodzone.2-4 Jednak nadal brakuje badań populacyjnych badających ważne, ale rzadkie skutki zdrowotne.
Wcześniej sugerowano możliwość zwiększonego ryzyka zachorowania na raka w tej populacji.5-9 Obawy te potwierdza odkrycie zmienionych wzorców epigenetycznych w ludzkich embrionach, 10,11 krwi pępowinowej, 12 i łożyska12,13 po wspomaganej poczęciu.
[hasła pokrewne: olej kokosowy na białe zęby, olej kokosowy na białe zęby na włosy, psychoterapia zielona góra ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: choroby mortona olej kokosowy na białe zęby psychoterapia zielona góra