Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Podwyższone poziomy serotoniny neuroprzekaźnika we krwi obserwowano u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.6 Ponadto wydaje się, że ten neuroprzekaźnik odgrywa ważną rolę we wczesnym rozwoju mózgu, a manipulowanie homeostazą serotoniny może wpływać na rozwój neuroanatomiczny i neurofizjologiczny oraz powodować trwałe zmiany zachowania w mózgu. Modele zwierzęce. 7-9 Jednak potrzeba więcej badań – w tym dużych badań obserwacyjnych z udziałem ludzi – aby poradzić sobie z potencjalnym związkiem. Korzystając z danych z duńskich rejestrów zdrowia, przeprowadziliśmy ogólnopolskie badanie kohortowe stosowania SSRI w czasie ciąży oraz ryzyko zaburzeń ze spektrum autyzmu u potomstwa. Metody
Kohora Studyjna
Wykorzystaliśmy ogólnokrajowy Rejestr Urodzenia Medycznego do skonstruowania kohorty wszystkich żywych urodzeń w Danii w okresie studiów od stycznia 1996 r., Do 31 grudnia 2005 r.10. Rejestr porodów medycznych zawiera zapisy wszystkich urodzeń w Danii, w tym informacje o osobistej identyfikacji numer (dziesięciocyfrowy numer przypisany wszystkim duńskim mieszkańcom i stosowany we wszystkich rejestrach ogólnokrajowych11) rodziców i noworodka, data urodzenia, czy poród był pojedynczym lub mnogim porodem, wiek ciążowy, stan zdrowia i inne cechy fizyczne noworodka. Badanie zostało zatwierdzone przez Duńską Agencję Ochrony Danych. Zatwierdzenie przez instytucyjną komisję odwoławczą i świadomą zgodę nie są wymagane w przypadku badań opartych na rejestrze w Danii. Pierwszy autor zapewnia dokładność i kompletność danych.
Początek ciąży oszacowaliśmy, odejmując wiek ciążowy od daty urodzenia. Wiek ciążowy zarejestrowany w Medical Birth Birth opiera się na samoopisowym pierwszym dniu ostatniej miesiączki iw większości przypadków jest potwierdzony przez ultrasonografię prenatalną. Około 93% wszystkich ciężarnych poddano ultrasonograficznemu badaniu położniczemu w 2000 roku12. Uwzględniliśmy tylko porody o znanym wieku ciążowym i dodatkowo ograniczyliśmy kohortę do porodu singleton.
Z Krajowego Rejestru Pacjentów13 uzyskaliśmy informacje na temat wielu schorzeń genetycznych (zespół łamliwego chromosomu X, stwardnienie guzowate, zespół Angelmana, zespół Downa, zespół DiGeorge a, neurofibromatozę i zespół Pradera-Williego) oraz zespół wrodzonej różyczki. Wszystkie te stany są związane z wrodzonym zwiększonym ryzykiem autyzmu, a potomstwo z którymkolwiek z tych stanów zostało wykluczone z kohorty.
Unikalne osobiste numery identyfikacyjne dla matki i dziecka pozwoliły nam powiązać informacje na temat matczynego stosowania SSRI, diagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmu wśród potomstwa oraz potencjalnych zmiennych zakłócających istotnych dla urodzeń w kohorcie.
Narażenie na leki z grupy SSRI
Informacje o receptach SSRI wypełnionych przez kobiety w kohorcie uzyskano z Krajowego Rejestru Recepty. 14 Ten rejestr zawiera informacje na poziomie indywidualnym na temat wszystkich recept w duńskich aptekach od 1995 r.
[przypisy: wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne, szpital wojskowy lądek zdrój na włosy, szpital wojskowy lądek zdrój ]

Tags: , ,

No Responses to “Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu AD 2”

 1. Natural Mess Says:

  [..] Cytowany fragment: łóżko do masażu[...]

 2. Kamila Says:

  Droga Pani, do inhalatora stosuje się sól fizjologiczną

 3. Fast Draw Says:

  [..] Cytowany fragment: wypadek[...]

 4. Rooster Says:

  Takie bóle nie są przyjemne

Powiązane tematy z artykułem: klindacin t cena szpital wojskowy lądek zdrój wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne