Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu AD 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2018

1. Charakterystyka matek w kohorcie z 626,875 żywych urodzeń w Danii, zgodnie ze statusem szacunku dla SSRI Stosowanie podczas ciąży. Zidentyfikowaliśmy 658,755 żywych urodzeń w Danii w okresie od stycznia 1996 r. Do 31 grudnia 2005 r. Następnie wykluczyliśmy porody bez znanego wieku ciążowego (4016), porodów mnogich (26 526) i urodzeń, co spowodowało potomstwo z wrodzoną różyczką. lub z warunkami genetycznymi, które wiążą się z nieodłącznym ryzykiem autyzmu (1338). W efekcie końcowa grupa badana liczyła 626,875 dzieci (51,3% stanowiły chłopcy). Łącznie 6068 matek (1,0%) dzieci w kohorcie stosowało SSRI w czasie ciąży. Tabela pokazuje charakterystykę matek w zależności od ich statusu w odniesieniu do stosowania SSRI w czasie ciąży. Wiek parzystości i matczyny na początku ciąży był podobny w grupie kobiet, które otrzymywały SSRI i grupę kobiet, które nie otrzymywały SSRI. W porównaniu z kobietami, które nie stosowały SSRI w czasie ciąży, osoby, które urodziły się w Danii, prawdopodobnie urodziły się w Jutlandii lub Fionii; miał niższy poziom wykształcenia i niższy status społeczno-ekonomiczny; i były bardziej podatne na diagnozy psychiatryczne, stosowanie innych leków podczas ciąży i palenie podczas ciąży. Ponadto stosowanie SSRI w czasie ciąży stało się bardziej rozpowszechnione w trakcie okresu badania. Zaburzenie spektrum autyzmu
Tabela 2. Tabela 2. Zaburzenie spektrum autyzmu u potomstwa, według cech matek. Podczas 5 057 282 osobolat obserwacji zidentyfikowaliśmy 3892 przypadków zaburzeń ze spektrum autyzmu (1603 przypadków zaburzeń autystycznych i 2289 przypadków innych zaburzeń ze spektrum autyzmu), co daje współczynnik zapadalności wynoszący 77,0 na 100 000 osobolat. Mediana wieku rozpoznania zaburzeń ze spektrum autyzmu wynosiła 5,6 lat (zakres międzykwartylowy, 4,1 do 7,5). W okresie obserwacji 158585 dzieci wyemigrowało z Danii, 3157 zmarło, a 387 straciło życie w związku z kontynuacją (tj. Ich osobistych numerów identyfikacyjnych nie można było już znaleźć w rejestrach krajowych). Tabela 2 pokazuje niektóre z czynników ryzyka zaburzeń ze spektrum autyzmu wśród potomstwa w tym badaniu. (Tabela S1 w Dodatku uzupełniającym, dostępna wraz z pełnym tekstem tego artykułu, pokazuje związek zaburzeń ze spektrum autyzmu z innymi czynnikami ryzyka, w tym wiek dziecka, okres kalendarzowy i wiek matki w momencie porodu. ) Silne powiązania zaobserwowano między zaburzeniem ze spektrum autyzmu a diagnozami psychiatrycznymi u matki i stosowaniem leków innych niż SSRI w czasie ciąży. Te skojarzenia sugerują możliwe zakłopotanie ze względu na wskazania, szczególnie biorąc pod uwagę, że matki o tych cechach częściej również stosowały SSRI w czasie ciąży (Tabela 1).
SSRI Zastosowanie w czasie ciąży i ryzyka zaburzeń ze spektrum autyzmu
Tabela 3
[podobne: oddawanie krwi ankieta, instytut żywności i żywienia piramida, badania w ciąży nfz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badania w ciąży nfz instytut żywności i żywienia piramida oddawanie krwi ankieta