Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Ukierunkowane na nikotyny ramy zdrowia publicznego cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2018

Analizujemy możliwe kroki, które agencja może podjąć w celu odniesienia się do właściwości farmakokinetycznych produktów leczniczych zawierających nikotynę zatwierdzonych przez FDA, aby pomóc w rzuceniu palenia. Czynniki do rozważenia mogą obejmować szybkość dostarczania nikotyny i inne możliwe innowacje. Istnieją już produkty, takie jak elektroniczne systemy dostarczania nikotyny, które mogłyby dostarczyć nikotynę bez stwarzania niebezpieczeństw związanych ze spalaniem tytoniu. Eksperci po obu stronach debaty na temat redukcji szkód wyrazili silne poglądy na temat potencjalnych korzyści i ryzyka związanego z e-papierosami. Musimy nadal opierać się na naszym zrozumieniu potencjalnych korzyści dla uzależnionych palaczy papierosów, na właściwie uregulowanym rynku, produktów zdolnych do dostarczania nikotyny bez podpalania tytoniu. Trwające inwestycje FDA w nauki regulacyjne przyczynią się do tego zrozumienia.
Renderowanie papierosów minimalnie uzależniających lub niekwalifikujących się w krajobrazie obejmującym inne niepalne produkty, takie jak e-papierosy, stanowi obiecującą podstawę dla kompleksowego podejścia do ograniczenia szkód powodowanych przez tytoń. Pracując nad tą wizją, FDA zobowiązuje się do zachowania odpowiedniej równowagi między ochroną społeczeństwa a stymulowaniem innowacji w mniej szkodliwym dostarczaniu nikotyny.
Jesteśmy na rozdrożu w wysiłkach zmierzających do ograniczenia używania tytoniu, w którym żyje obecnie kilkadziesiąt milionów uzależnionych od papierosów palaczy i przyszłe pokolenia. Nawet gdy oceniamy cechy różnych produktów dostarczających nikotynę – i obserwujemy niekiedy dzielącą debatę nad ich zaletami i wadami – FDA koncentruje się bezpośrednio na nikotynie jako centralnej części kompleksowej, ratującej życie strategii regulacji tytoniu. Opracowując tę strategię, rygorystycznie oceniamy najlepsze dostępne dowody i zapewniamy szerokie możliwości wkładu zainteresowanych stron. W pierwszej kolejności agencja pracuje nad wcześniejszym powiadomieniem o proponowanych przepisach, aby uzyskać informacje istotne dla zmniejszenia poziomu nikotyny w palnych papierosach i zadać kluczowe pytania dotyczące korzyści i potencjalnych niezamierzonych konsekwencji takiej polityki.
Korzyści dla zdrowia publicznego związane z wdrażaniem polityki zmniejszania zawartości nikotyny w palnych papierosach mogą być ogromne: spodziewalibyśmy się znacznego zmniejszenia zachorowalności związanej z paleniem i przedwczesnej umieralności. Ostatecznie możemy być w stanie przekształcić rynek tytoniowy i dostawę nikotyny, aby chronić przyszłe pokolenia młodych ludzi i uratować wiele milionów istnień ludzkich.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 16 sierpnia 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Biura Komisarza (SG) i Centrum ds. Produktów Tytoniowych (MZ), Food and Drug Administration, Silver Spring, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Zdrowotne konsekwencje palenia tytoniu – 50 lat postępu: raport lekarza ogólnego. Atlanta: Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Ośrodki Kontroli i Prewencji Chorób, Krajowe Centrum Zapobiegania Przewlekłym Chorobom i Promocji Zdrowia, Urząd ds. Palenia i Zdrowia, 2014.

2 Babb S, Malarcher A, Schauer G, Asman K, Jamal A. Rzucenie palenia wśród dorosłych – Stany Zjednoczone, 2000-2015. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2017; 65: 1457-1464
Crossref Web of Science Medline
3. Zdrowotne konsekwencje palenia: raport lekarza ogólnego. Atlanta: Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Ośrodki Kontroli i Prewencji Chorób, Krajowe Centrum Zapobiegania Zapobiegania Chorobom i Promocji Zdrowia, Biuro ds. Palenia i zdrowia, 2004.

4. Donny EC, Hatsukami DK, Benowitz NL, Sved AF, Tidey JW, Cassidy RN. Zredukowane standardy dotyczące wyrobów tytoniowych: opracowanie empirycznych podstaw skutecznej regulacji. Prev Med 2014; 68: 17-22
Crossref Web of Science Medline
5. Donny EC, Denlinger RL, Tidey JW, i in. Losowa próba obniżonych standardów nikotynowych w przypadku papierosów. N Engl J Med 2015; 373: 1340-1349
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (9)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: dyżury aptek radomsko, skierowanie do poradni specjalistycznej wzór, choroby mortona ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: choroby mortona dyżury aptek radomsko skierowanie do poradni specjalistycznej wzór