Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Zamknięcie otworu patentowego Ovale kontra terapia medyczna po udarach kryptogennych AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

W podstawowej analizie (zamiar leczenia) nie wykazano znaczącej korzyści z zamknięcia otworu nosowego owalu. Pierwotna analiza kohorty, która miała zamiar leczyć, wykazała nominalną 51% redukcję hazardu z zamknięciem, ale zmniejszenie nie osiągnęło istotności. Jednak zamknięcie otworu do opatrunków patentowych za pomocą urządzenia Amplatzer PFO Occluder było lepsze od samej terapii medycznej w analizowanych wcześniej protokołach i analizach traktowanych as as, z niskim wskaźnikiem związanego z tym ryzyka. Wszczepienie okludera Amplatzer PFO było związane z wysokim wskaźnikiem powodzenia zabiegu (96,1%), przy minimalnym lub zerowym remoncie resztkowym u 93,5% leczonych pacjentów. Powikłania związane z zabiegiem i związane z urządzeniem obejmowały 22 ciężkie zdarzenia u 21 z 499 pacjentów, ale nie wystąpiły nawracające udary spowodowane migotaniem przedsionków lub zakrzepicą w urządzeniu, a ogólna częstość poważnych zdarzeń niepożądanych nie różniła się istotnie między grupą zamykającą a grupa medyczno-terapeutyczna.
Mocne strony RESPECT obejmują losowy projekt; częstotliwość monitorowania we wszystkich lokalizacjach; orzekanie o zdarzeniach w punkcie końcowym przez niezależny, ekspercki komitet ds. wydarzeń klinicznych, którego członkowie nie byli świadomi tożsamości pacjentów, zadań związanych z leczeniem oraz miejsca, w którym byli zapisani; niezależna ocena wszystkich zdarzeń końcowych i zdarzeń niepożądanych przez radę monitorującą dane i bezpieczeństwo; oraz projekt badania, który umożliwił długoterminową ocenę wyników u wielu pacjentów.
Analiza eksploracyjna podgrup sugerowała heterogenność efektu leczenia na korzyść zamknięcia w podgrupach zdefiniowanych według dwóch podstawowych cech: obecności tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej i istotnej wielkości przecieku. Cechy te zostały wykazane w badaniach epidemiologicznych, które wiążą się ze zwiększonym prawdopodobieństwem, że udar jest związany z otworem owalnym ovale, a zatem stanowią one wsparcie dla prawdziwego efektu biologicznego i uzasadnienia zamknięcia otworu nosowego owalu.
Szacunki punktowe dla względnego zmniejszenia nawrotowych udarów niedokrwiennych z zamknięciem w porównaniu z samą terapią medyczną były duże, ale bezwzględna redukcja była niewielka. Niemniej jednak, jeśli w rzeczywistości istnieje długotrwała ochronna korzyść z zamknięcia, korzyść kliniczna może być znaczna, ponieważ pacjenci w wieku od 18 do 60 lat są zagrożeni przez dłuższy czas. Wielkość bezwzględnej redukcji zdarzeń przewyższa liczbę dobrze znanych metod farmakologicznych w zapobieganiu druzgocącym uderzeniom.14,15 Ponadto zamknięcie otworu nosowego owalnego było związane z redukcją zawałów o średnim, dużym i masywnym nasileniu. analiza post hoc.
Zarówno w badaniu RESPECT, jak i CLOSURE I, 3 analiza zamiaru leczenia nie wykazała wyższości zamknięcia otworu patentowego owalnego na samą terapię medyczną
[przypisy: noctofer, rezerwa ślimakowa, omułek zielonowargowy właściwości ]

Tags: , ,

No Responses to “Zamknięcie otworu patentowego Ovale kontra terapia medyczna po udarach kryptogennych AD 8”

 1. Malwina Says:

  [..] Cytowany fragment: pracownia emg[...]

 2. Nessie Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

 3. Alex Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Botox[...]

 4. Psycho Thinker Says:

  Mam 59 lat i od 2 lat biorę tabletki 

 5. Bianka Says:

  [..] Cytowany fragment: podkłady medyczne[...]

 6. Małgorzata Says:

  ja nigdy nie miałam problemów dermatologicznych

Powiązane tematy z artykułem: noctofer omułek zielonowargowy właściwości rezerwa ślimakowa