Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Apolipoproteina E, demencja i korowa depozycja białka -amyloidu

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Apolipoproteina E, główny składnik krążących lipoprotein i ważny regulator metabolizmu lipidów, występuje w trzech głównych izoformach (E2, E3 i E4) kodowanych przez trzy allele (.2, .3 i .4) genu apolipoproteiny E. 1, 2 Allel .4 wiąże się ze zwiększonym ryzykiem sporadycznej i rodzinnej choroby Alzheimera o późnym początku.3-9 Modyfikuje także wiek wystąpienia rodzinnej choroby Alzheimera w sposób zależny od dawki10-13; przeciwnie, wydaje się, że nie ma on wpływu na ryzyko rodzinnej postaci choroby Alzheimera związanej z chromosomem 14.14. Allel .2 może mieć działanie ochronne przeciwko późnej chorobie Alzheimera, niezależnie od wpływu allelu .4. -17 Apolipoproteina E została znaleziona w blaszkach amyloidowych w korze mózgowej pacjentów z chorobą Alzheimera, a także w innych typach amyloidu. [31,18-21 Izoformy E3 i E4 wykazują powinowactwo do białka .-amyloidu, niezbędnego składnika starczej łysinki w chorobie Alzheimera.22 Ponieważ apolipoproteina E może być również powiązana z innymi typami białek amyloidowych, zaproponowano, że apolipoproteina E działa jak chaperon patologiczny promujący trzeciorzędową strukturę potrzebną do tworzenia nierozpuszczalnego amyloidu.19 Apolipoproteina E może modyfikują również pojawianie się splątków neurofibrylarnych, kolejną cechę neuropatologiczną choroby Alzheimera, poprzez interakcje z neuronowym białkiem . związanym z mikrotubulami.23,24 Obecność izoformy apolipoproteiny E E4 może powodować, że białko . podlega fosforylacji, co jest korzystnym krokiem tworzenie splątków neurofibrylarnych.
Zbadaliśmy możliwy związek między genetycznymi wariantami apolipoproteiny E, korową akumulacją białka .-amyloidu i obecnością splotów neurofibrylarnych w ogólnej populacji osób starszych, które zostały prospektywnie ocenione pod kątem otępienia.
Metody
Przedmioty
Badanie Vantaa 85+ obejmuje wszystkie 601 osób urodzonych przed kwietnia 1906 r., Które mieszkały w mieście Vantaa w Finlandii w dniu kwietnia 1991 r. Ustrukturalizowane badanie kliniczne i wywiad zostały przeprowadzone przez neurologa i pielęgniarkę. Kryteria zawarte w Podręczniku diagnostyczno-statystycznym zaburzeń psychicznych (trzecie wydanie, poprawione) 25 zostały wykorzystane do diagnozy demencji, kryteria Narodowego Instytutu Zaburzeń Neurologicznych i Komunikacyjnych oraz Udaru i Choroby Alzheimera i Związków Chorych diagnostykę otępienia naczyniowego zastosowano w diagnostyce klinicznej choroby Alzheimera oraz w Międzynarodowej Grupie Roboczej Państwowego Instytutu Neurologicznych i Komunikacyjnych Zaburzeń i Udaru oraz w Stowarzyszeniu Międzynarodowym pour la Recherche et l Enseignement en Neuroscience27. Początkowe próbki krwi do analizy DNA uzyskano od 550 z 553 badanych osobników; 48 osób nie mogło być ocenionych, głównie dlatego, że zginęły.
Autopsja z udziałem analizy neuropatologicznej była możliwa u 112 spośród 271 pacjentów, którzy zmarli pod koniec 1993 r .; zamrożone próbki krwi do analizy DNA były dostępne z 92 ze 112. Te 92 osoby (80 kobiet i 12 mężczyzn) były przedmiotem badania i ocenialiśmy ich genotypy apolipoproteiny E, ilość białka .-amyloidu zdeponowanego w korze mózgowej oraz obecność splotów neurofibrylarnych
[więcej w: aparat wunderera, glaxo zamówienia, omułek zielonowargowy właściwości ]

Tags: , ,

No Responses to “Apolipoproteina E, demencja i korowa depozycja białka -amyloidu”

 1. Aleksandra Says:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 2. Mr. Thanksgiving Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog konin[...]

 3. Iwo Says:

  Testy kliniczne kazdy wie jak sa prowadzone

 4. Flakes Says:

  [..] Cytowany fragment: Mleko jaglane[...]

 5. Freak Says:

  Dreszcze bez gorączki

 6. Alex Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: obdukcja[...]

 7. Troubadour Says:

  coś czuje ze bez lekarza i tak się nie obejdzie

Powiązane tematy z artykułem: aparat wunderera glaxo zamówienia omułek zielonowargowy właściwości