Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Drastyczne opóźnienie – Zika i luka wdrożeniowa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Epidemia Zika w obu Amerykach i wpływ wirusa na rozwój płodu spowodowały wstrząs dla amerykańskiej społeczności medycznej i szerszej publiczności. Względnie niedawne pojawienie się Ziki wymagało szybkich badań nad jego wirusologią i patogenezą, transmisją, objawami klinicznymi i diagnozą. Społeczność medyczna doskonale podniosła to wyzwanie. Chociaż wyszukiwanie PubMed artykułów o Zika opublikowanych przed wybuchem w 2015 r. W Brazylii przyniosło mniej niż 110 wyników, podobne wyszukiwanie w lipcu 2017 r. Przyniosło ponad 3000. National Institutes of Health określiło kilka obszarów priorytetowych badań Zika, a także co najmniej 15 powiązanych badań aktywnie włącza uczestników, w tym kilka klinicznych prób szczepionki. Neuroobrazowanie po urodzeniu i wyniki testu na obecność wirusa Zika dla niemowląt w US Rejestru ciąży u kobiet w ciąży, grudzień 2015-grudzień 2016. Dane pochodzą z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób. Neuroobrazowanie obejmuje ultrasonografię czaszki, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny zgłaszane do rejestru. Pozytywne testy dla niemowląt obejmowały obecność RNA wirusa Zika za pomocą pozytywnego testu z kwasem nukleinowym (np. Reakcja łańcuchowa polimerazy z odwrotną transkryptazą), pozytywne lub niejednoznaczne wyniki serologiczne dla immunoglobuliny M lub obu.
Opracowywanie wiedzy mającej na celu pomoc w zapobieganiu i leczeniu klinicznym choroby wirusowej Zika ma kluczowe znaczenie i wysiłki te powinny być kontynuowane. Jednak skupienie się na zdobywaniu wiedzy przysłoniło kolejną krytyczną potrzebę – mianowicie zapewnienie, że nowa wiedza zostanie upowszechniona wśród dostawców usług frontowych i wykorzystana do poprawy opieki. Na przykład, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca, aby niemowlęta, których matka miała laboratoryjne dowody infekcji wirusem Zika podczas ciąży, poddały się kompleksowemu badaniu fizykalnemu, badaniu ultrasonograficznemu głowy i testom laboratoryjnym Zika. Według niedawnego raportu CDC tylko 25% niemowląt narażonych na działanie Zika zaleciło obrazowanie mózgu, a 65% przeszło badanie Zika (patrz wykres) .1 Z powodu takich luk społeczność medyczna może nie zidentyfikować niemowląt, które mogłyby czerpać korzyści z kontynuacja lub specjalistyczna opieka i podważa optymalną koordynację opieki.
Różnice w tłumaczeniu nie są unikalne dla Zika; Podobne wyzwania istnieją w całym systemie opieki zdrowotnej. Według kilku szacunków potrzeba około 17 lat, aby dowody naukowe dotarły do praktyki klinicznej.2 Jedno z badań wykazało, że pacjenci otrzymują tylko około 55% zalecanych procesów związanych z opieką medyczną.3 Ale wpływ Zika na rozwój płodu i jego potencjał w przypadku powszechnej transmisji takie luki są szczególnie problematyczne. Dlatego szczególnie ważne jest, aby szybkie tempo badań Zika było połączone z równie szybkim upowszechnianiem nowej wiedzy i wdrażaniem zalecanych praktyk w opiece klinicznej.
Wcześniejsze badania udokumentowały szereg barier, które utrudniają przełożenie zaleceń na praktykę kliniczną. Bariery te obejmują ograniczenia na poziomie dostawcy, w tym brak świadomości zaleceń i brak porozumienia z nimi, z barierami zewnętrznymi, takimi jak preferencje pacjentów, brak zasobów i koszty. 4 Poprawa wdrażania ustaleń związanych z Zika będzie zatem wymagać wieloaspektowa odpowiedź.
Po pierwsze, aby wyeliminować bariery związane z brakiem wiedzy na temat wytycznych Zika lub brakiem ich znajomości, stowarzyszenia dostawców, takie jak Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) i Amerykański Kongres Położnych i Ginekologów (ACOG) mogą rozszerzyć zasięg swoich działań edukacyjnych. programowanie i zwiększenie ich wysiłków koordynacyjnych
[więcej w: laticort maść, sól emska cena, omułek zielonowargowy forum ]

Tags: , ,

No Responses to “Drastyczne opóźnienie – Zika i luka wdrożeniowa”

 1. Krzysztof Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: czekolada bez cukru[...]

 2. Manimal Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

 3. Jeremi Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: seksuolog warszawa[...]

 4. Iga Says:

  Te owsiki to takie cholerstwo

 5. Antoni Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do granulator tworzyw sztucznych[...]

 6. Stanisław Says:

  Różną zawartość witamin w suszonych i świeżych owocach

Powiązane tematy z artykułem: laticort maść omułek zielonowargowy forum sól emska cena