Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Eliminacja gruźlicy w Stanach Zjednoczonych – potrzeba odnowienia działania

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kiedyś nazywano go kapitanem wszystkich tych ludzi śmierci , gruźlica nadal zabija 1,8 miliona ludzi na całym świecie każdego roku. W 2014 r. Światowe Zgromadzenie Zdrowia przyjęło ambitną rezolucję mającą na celu zmniejszenie liczby zgonów z powodu gruźlicy o 95% do 2035 r. Jednak pomimo tego globalnego niepokoju, gruźlica zniknęła z umysłu amerykańskiego społeczeństwa jako postrzegane zagrożenie. Chociaż ten brak uwagi jest zrozumiały, biorąc pod uwagę znaczny spadek obciążenia chorobami w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, zagraża to perspektywie eliminacji gruźlicy w Stanach Zjednoczonych – cel ustalony przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w 1989 roku. Krytyczny etyczny i pytania polityczne należy rozwiązać, jeżeli eliminacja ma być przeprowadzona na poważnie. Wskaźniki przypadków gruźlicy wśród osób urodzonych w Stanach Zjednoczonych w porównaniu z osobami urodzonymi za granicą, Stany Zjednoczone, 1993-2015. Źródło: Gruźlica w Stanach Zjednoczonych: Najważniejsze informacje o nadzorze nad gruźlicą od 2015 roku (https://www.cdc.gov/tb/statistics /surv/surv2015/default.htm [slide 17]).
Przeszliśmy długą drogę od 1953 r., Kiedy 84 304 przypadki gruźlicy i 19 707 zgonów odnotowano w Stanach Zjednoczonych, a wskaźnik przypadku wyniósł 52,6 na 100 000. W 2016 r. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) zgłosiły 9287 nowych przypadków gruźlicy, dla wskaźnika liczby przypadków 2,9 na 100 000. Ale nadal występują znaczne różnice w częstości występowania chorób. W sumie 68% nowo zgłoszonych przypadków w 2016 r. Dotyczyło osób urodzonych za granicą, których odsetek przypadków był czterokrotnie wyższy niż wśród osób urodzonych w USA (patrz wykres).
Wskaźnik przypadków wśród osób urodzonych za granicą odzwierciedla ogólną dystrybucję gruźlicy. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia 2016 w sprawie globalnego gruźlicy, w Azji Południowo-Wschodniej i w Afryce najwięcej (71,8%) przypadków gruźlicy wystąpiło na świecie (odpowiednio 45,6% i 26,2%). Pozostałe przypadki miały miejsce w regionach zachodniego Pacyfiku (15,3%), wschodniego regionu Morza Śródziemnego (7,2%), Europy (3,1%) i obu Ameryk (2,6%). W Stanach Zjednoczonych, oprócz przypadków zgłaszanych przez CDC, istnieje około 13 milionów mieszkańców z utajonym zakażeniem gruźlicą, w tym 20,5% osób urodzonych za granicą i 1,5% osób urodzonych w USA.
Gruźlica ostatecznie rozwinie się u około 5 do 10% osób z utajonym zakażeniem gruźlicą. National Academy of Medicine (dawniej Institute of Medicine [IOM]), CDC oraz wiele państwowych i lokalnych wydziałów zdrowia już dawno publicznie uznało znaczenie ukierunkowania działań profilaktycznych na ludzi z utajoną infekcją. Jeszcze w zeszłym roku drugim priorytetem Departamentu Zdrowia i Higieny Zakładowej Kontroli Gruźlicy w Nowym Jorku było zapewnienie, że osoby z wysokim ryzykiem progresji od utajonej gruźlicy do choroby gruźlicy zakończą leczenie i nie rozwiną choroby.
Zdaniem naukowców z CDC, ponieważ około 93% przypadków gruźlicy u osób urodzonych za granicą w Stanach Zjednoczonych można było przypisać do reaktywacji utajonej infekcji, ukierunkowane badania (i leczenie) mogłyby być skuteczną strategią dla wyeliminowania gruźlicy.1 jest zgodny z przeglądem przeprowadzonym w 2016 r. przez USA
[więcej w: wiktoria czajkowska instagram, usg stawu skokowego warszawa, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny ]

Tags: , ,

No Responses to “Eliminacja gruźlicy w Stanach Zjednoczonych – potrzeba odnowienia działania”

 1. Tough Nut Says:

  jagody goji są smaczne i to wystarczy

 2. Jigsaw Says:

  [..] Cytowany fragment: stomatologia protetyka cennik[...]

 3. Aniela Says:

  ozpoznano u mnie nadciśnienie white coat

 4. Little General Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: chirurgia stomatologiczna[...]

 5. Married Man Says:

  jedni pisza tak drudzy inaczej

Powiązane tematy z artykułem: inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny usg stawu skokowego warszawa wiktoria czajkowska instagram