Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Masowe omdlenie na średniowiecznych koncertach rockowych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mogą istnieć interesujące podobieństwa między masowym omdleniem podczas koncertów rockowych, o których pisali Lempert i Bauer (wydanie z 22 czerwca) 1, a epidemiami Tanzwuth (taneczna mania) w średniowieczu, w których muzyka sprawiała, że ofiary tańczyły, aż zemdlały. Epidemia Tanzwuth charakteryzowała się pobudzającą muzyką i pasmami dzikiego tańca, skakania, skakania i klaskania, które zakończyły się omdleniem. Stan ten nie zawsze był nieprzyjemny; ofiary szukały muzyków, aby grać muzykę, która przynosiła symptomy, a czasami planowali coroczne ataki. Lekarze udokumentowali takie znajome cechy, jak hiperwentylacja, tachykardia, palpitacje i historie niedawnego postu, brak snu i upijanie się wina. [4] Warunek dotyczył nieproporcjonalnie dziewcząt i młodych niezamężnych kobiet; podążali za minstrelami, którzy grali odurzającą muzykę na hałaśliwych instrumentach z przenikliwymi tonami na festiwalach demonicznych dla nieokrzesanych tłumów 4. Tarantyzm, włoska wersja Tanzwutha przesądnie związana z ugryzieniami tarantuli, dotknęła młode ofiary ubrane w ciekawi kamizelki i naszyjniki i podobne ozdoby. . . [i] ubrania w kolorze gejów. 3 W mosh pitach z XIV wieku, ofiary Tanzwuth nawet uderzyły się nawzajem i wyrzuciły siebie w powietrze. Rady miejskie w całej Europie próbowały kontrolować epidemie, zatrudniając kilku konserwatywnych muzyków, aby uspokoić tancerzy współczesną wersją dzisiejszego Muzaka.
Przyczyna epidemii Tanzwuth nigdy nie została odkryta. Istnieją oczywiste podobieństwa do zjawiska masowej sugestii i niektórych epizodów epidemicznej histerii. Pisząc w latach trzydziestych XIX wieku, Hecker kojarzył Tanzwuth z wiekiem tak mało sprzyjającym wolności myśli 4. Wpływy Tanzwuth pozostają w kulturze popularnej i medycznej. Włoski taniec ludowy, znany jako tarantella i usłyszany w muzyce Chopina, Liszta i Czajkowskiego, zawiera szybkie chmielu i ruchy stukania, które bezpośrednio wywodzą się z tarantizmu. Słynny rysunek Pietera Breughel the Elder pokazuje epidemię Tanzwuth. A lekarze wciąż używają pierwotnego określenia dla Tanzwuth, St. Taniec Vitusa, uhonorowanie patrona tej choroby. (Późniejsze zastosowanie tego terminu do pląsawicy Sydenhama rozpoznaje stopień, w jakim oba warunki wpływają na młode dziewczęta.) Paracelsus mógł mieć ostatnie słowo zarówno na temat boskiego pochodzenia chorób, jak i świętej nozologii, gdy pisał o tańcu świętego Wita, My nie chcę się przyznać. . . że święci mogą spowodować. . . choroby, które są ostatecznie nazwane ich imionami. 5 Masowe omdlenie na koncertach rockowych może być po prostu starym zjawiskiem pojawiającym się ponownie w nowej erze elektronicznej.
David M. Morens, MD
University of Hawaii, Honolulu, HI 96822
5 Referencje1. Lempert T, Bauer M. Masowe omdlenia na koncertach rockowych. N Engl J Med 1995; 332: 1721-1721
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Kircher A. Magnes, sive de Arte magnetica opus tripartitum. Rzym: H. Scheus, 1641.
Google Scholar
3. Baglivi G. Dissertatio I. de anatome, morsu i effectibus tarantulae. Rzym: DA Herculis, 1696.
Google Scholar
4 Hecker JFC. Die Tanzwuth, eine Volkskrankheit im Mittelalter. Berlin, Niemcy: TCF Enslin, 1832.
Google Scholar
5. Bombast von Hohenheim PAT [ Paracelsus ]. Dess hocherfahrnesten Medici Aureoli Theophrasti Paracelsi Schreyben von den Kranckheyten, więc die Vernunfft berauben. Bazylea, Szwajcaria: Adamum von Bodenstein, 1567.
Google Scholar
(4)
[więcej w: omułek zielonowargowy właściwości, omułek zielonowargowy forum, szpital wojskowy lądek zdrój ]

Tags: , ,

No Responses to “Masowe omdlenie na średniowiecznych koncertach rockowych”

 1. Roksana Says:

  Moja sąsiadka właśnie ma duże zwyrodnienia

 2. Feliks Says:

  Article marked with the noticed of: pielęgnacja skóry[...]

 3. Marbles Says:

  Ludzie są chronicznie zmęczeni

 4. Mr. Peppermint Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zielona herbata[...]

 5. Slow Trot Says:

  Witam ,choruje już 12 lat 

 6. Hubert Says:

  Article marked with the noticed of: regenerum[...]

 7. Shooter Says:

  Nie bardzo zrozumialem zasade tego

Powiązane tematy z artykułem: omułek zielonowargowy forum omułek zielonowargowy właściwości szpital wojskowy lądek zdrój