Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Misdirections in świadoma zgoda – utrudnienia dla innowacji w opiece zdrowotnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W celu zwiększenia odsetka badań przesiewowych raka jelita grubego, ABC Health System decyduje się na wysyłanie kartek urodzinowych pacjentom po ukończeniu 50 lat. Karty brzmią: To twoje 50. urodziny – zafunduj sobie kolonoskopię! I zawierają kupony za darmo Gatorade i MiraLAX oraz książkę krzyżówek, aby utrzymać odbiorcę w toalecie. Pomysł ABC jest taki, że niektóre fanaberie mogą pomóc w przezwyciężeniu bariery bariery kolonoskopii. XYZ Health System ma ten sam cel. Karty urodzinowe, które wysyłają, obejmują powiadomienie o planowanym terminie kolonoskopii z opcjami wyboru dogodniejszego czasu. Ich pomysł polega na domyślnym wyświetlaniu ramek. Zarówno systemy opieki zdrowotnej ABC, jak i XYZ planują oceny z projektami przed-pocztowymi, aby ocenić, czy stawki przesiewowe ulegają zmianie. Nikt się nie sprzeciwia, ponieważ podejścia mają dobre intencje, wiarygodne, bezpieczne i zgodne z wytycznymi klinicznymi. System Zdrowia QRS przychodzi na te same dwie koncepcje, ale proponuje losowe przydzielanie pacjentów do kapryśnej karty, karty zaplanowanego spotkania lub zwykłej wiadomości. Pod względem naukowym, ich podejście jest lepsze niż to, co ABC i XYZ planują indywidualnie lub w połączeniu, ponieważ oceniają te dwie koncepcje jednocześnie, przez losowe przydzielanie i przeciw kontroli zwykłej opieki – zwracając uwagę na obawy dotyczące projektów przed-po i trendów świeckich. Wszyscy wygrywają, z wyjątkiem tego, że teraz losowo przypisują pacjentów do interwencji, wydaje się oczywiste, że robią badania, i być może ich projekt musi zostać oceniony przez komisję ds. Przeglądu instytucjonalnego (IRB).
Część Kodeksu Przepisów Federalnych często nazywana wspólną zasadą (§ 46.116) określa, że świadomej zgody można odstąpić, gdy: (1) Badania nie wiążą się z minimalnym ryzykiem dla badanych; (2) Zrzeczenie się lub zmiana nie wpłynie negatywnie na prawa i dobro uczestników; [i] (3) Nie można było przeprowadzić badania bez zrzeczenia się lub zmiany. Zespół IRB z QRS, widząc, że pacjenci będą się kontaktować z kartą urodzinową, dochodzi do wniosku, że prośba o ich zgodę jest wykonalna i, patrząc na przypadek losowy, konkludują to, że prośba o pozwolenie nie narusza praw pacjentów do nieuczestniczenia. Upierają się, że pacjenci z zespołem QRS wyraźnie wyrażają zgodę na ocenę. Teraz dwie interwencje, które zostały uznane za akceptowalne dla całej populacji bez uzyskania zgody, stają się przedmiotem dodatkowych standardów, gdy są stosowane przez losową alokację – nawet jeśli randomizacja daje więcej przydatnych informacji bez zwiększania ryzyka.
Wielu pacjentów z zespołem QRS, mających kłopotliwe procedury zgody lub nieufność wobec eksperymentów, zmniejsza się. Zespół QRS pozostaje z próbką, która nie reprezentuje już populacji bazowej. Może różni się demograficznie lub zawiera większy odsetek bardziej zmotywowanych pacjentów – tych, którzy są gotowi ukończyć procedury zgody, a więc być może także bardziej zmotywowani do ukończenia badań przesiewowych na raka, grupa, która może wykluczyć pacjentów, którzy mogą najbardziej skorzystać. Wersja próbna nie odzwierciedla już tego, co może się stać, jeśli QRS wdroży obie zasady dla wszystkich. Co poszło nie tak.
Duża literatura na temat zgody na badania ma na celu zapobieganie tym problemom, oferując analizy etyczne, które bardziej wybaczają rezygnację z zgody niż to, co wielu badaczy śledzi z ich IRB.1 Rzeczywiście, tak wielu etyków mogło rozważyć tę kwestię nie dlatego, że etyka jest kwestionowane, ale dlatego, że pomimo opublikowanej literatury utrzymują się nadgeneralizacje konwencji badawczych
[hasła pokrewne: laticort maść, rezerwa ślimakowa, drotaweryna ]

Tags: , ,

No Responses to “Misdirections in świadoma zgoda – utrudnienia dla innowacji w opiece zdrowotnej”

 1. Gas Man Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odżywki real pharm[...]

 2. Mr. Spy Says:

  Elektrochirurgia w ogóle teraz jest bardzo szeroko stosowana

 3. Stanisław Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu tabletki przeciwstarzeniu[...]

 4. Blister Says:

  Ja wole sie przebadac co roku

 5. Nickname Master Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: testy konsumenckie żywności[...]

 6. Nel Says:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

Powiązane tematy z artykułem: drotaweryna laticort maść rezerwa ślimakowa