Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Rozciąganie zasięgu – Stanie się głównym dostawcą uzależnień od leków

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W naszej służbie konsultacyjnej dotyczącej chorób zakaźnych (ID) ostatnio opiekował się Pan C., młody człowiek z zapaleniem wsierdzia zastawki trójdzielnej Staphylococcus aureus, septycznym zapaleniem stawów i ropniakiem, które były konsekwencjami jego zaburzenia używania opioidów (OUD). Kilka lat wcześniej zaczął przyjmować oksykodon na imprezach, a ostatecznie, kiedy koszt pigułek stał się zaporowy, posunął się naprzód do wstrzyknięcia heroiny. Jego dni zostały pochłonięte przez logistykę związaną z uzyskaniem heroiny, aby powstrzymać wyczerpujący cykl wycofywania opioidów. Pomimo głębokiego pragnienia zaprzestania używania, początkowo był on ambiwalentny, gdy zaproponowaliśmy rozpoczęcie leczenia buprenorfiną, która jest powszechnie współpodawana z naloksonem jako Suboxone (Reckitt Benckiser). – Doktorze – powiedział – musisz zrozumieć, że jako nałogowiec, najbardziej przerażające jest teraz wprowadzenie innego opioidu do mojego ciała, nawet jeśli to mi pomoże. Chociaż pan C. dobrze radził sobie z buprenorfiną w przeszłości, zbierając kilka miesięcy zdrowienia, poczuł się przytłoczony perspektywą ponownego rozpoczęcia procesu. W kilka dni po ustabilizowaniu się jego stanu klinicznego, a służby ID określiły jego kurs antybiotykowy, odwiedzaliśmy pana C. na oddziale. Zderzyliśmy się z podwójnymi imperatywami, aby leczyć jego infekcję i jego OUD, aby zmniejszyć jego bliską szansę śmierci z powodu przedawkowania lub nawrotu infekcji. Podczas naszych wizyt omawialiśmy jego rozwiązujący ropniak, ale także jego apetyt, objawy odstawienia i gotowość do rozpoczęcia leczenia buprenorfiną. W dniu poprzedzającym jego zwolnienie, w obliczu zbliżającego się nawrotu, pan C. uznał, że jest gotowy. Tego popołudnia ukończyliśmy obserwowaną indukcję buprenorfiną i umawialiśmy się na wizytę w następnym tygodniu w klinice ID dla trwającej terapii buprenorfiną i antybiotykami.
Ponieważ używanie opiatów i epidemia przedawkowania niszczą Stany Zjednoczone, świadczenie o fizycznych i psychospołecznych konsekwencjach uzależnienia stało się częścią codziennej pracy wielu lekarzy. Pomimo naszej pozycji na linii frontu epidemii, niezwykłą rzeczywistością jest to, że jesteśmy systematycznie niedorozwinięci i nie angażujemy się w wysiłki na rzecz leczenia uzależnień.1 Chociaż podjęliśmy kroki w kierunku uznania naszego zawodu za współudział w korzeniach epidemii, większość lekarzy czuje się sparaliżowana, jeśli chodzi o wprowadzanie zmian dla poszczególnych pacjentów.
Historia medycyny jest po części historią lekarzy rozciągającą zakres ich praktyki, aby odpowiedzieć na palące potrzeby swoich czasów. W obliczu OUD, możliwej do leczenia choroby z uderzającą zdolnością do szybkiego i ostatecznego zmienienia życia naszych pacjentów, ich rodzin i społeczności, którym służymy, byliśmy spóźnieni i nieefektywni w naszej reakcji. W ostatnich latach nasiliła się liczba hospitalizacji z powodu medycznych konsekwencji OUD, aw samym 2015 r. Ponad 33 000 osób zmarło w Stanach Zjednoczonych przed przedawkowaniem uzależnienia od opioidów.2 Jednak wskaźniki aktywnego zaangażowania lekarzy w leczenie uzależnień pozostają zawstydzająco niskie .
W pewnym momencie stało się kulturowo dopuszczalne leczenie wszystkich schorzeń u pacjenta, z wyjątkiem uzależnienia. Diagnoza wciąż jest często i fałszywie uważana za nieuleczalną – wygodne założenie spowodowane stygmatyzacją osób z tą chorobą
[patrz też: izotretynoina bez recepty, noctofer, klindacin t cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Rozciąganie zasięgu – Stanie się głównym dostawcą uzależnień od leków”

  1. Konstanty Says:

    Chcecie omega-3, to jest chia

  2. Lena Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: pielęgniarka warszawa[...]

  3. Sara Says:

    lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

Powiązane tematy z artykułem: izotretynoina bez recepty klindacin t cena noctofer