Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Zastosowaliśmy regresję Poissona dla liczby autyzmu z logarytmem czasów obserwacji jako terminu przesunięcia, przyjmując rozkład Poissona dla zliczenia autyzmu, aby oszacować wskaźniki częstości występowania i 95% przedziały ufności, abyśmy mogli porównać wskaźniki autyzmu zaburzenie spektrum u potomstwa kobiet, które były narażone na SSRI w czasie ciąży z częstością wśród potomstwa kobiet, które nie były narażone na SSRI w czasie ciąży.17 Analiza regresji została przeprowadzona za pomocą procedury PROC GENMOD w oprogramowaniu SAS , wersja 9.1 (SAS Institute). Za datę narażenia uznano datę otrzymania recepty. Stosowanie SSRIs w czasie ciąży zdefiniowano jako stosowanie w okresie 4 tygodni przed początkiem ciąży do porodu. Następnie przeanalizowaliśmy zastosowanie SSRI szczególnie w pierwszym trymestrze. Aby ocenić potencjał zakłócający poprzez wskazanie (tj. Prawdopodobieństwo, że kobiety z depresją lub inne wskazania do stosowania SSRI będą częściej mieć dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu), przyjrzeliśmy się również stosowaniu SSRI w okresie od 2 lat do 6 miesięcy przed rozpoczęciem ciąży. Pozwoliło to nam zidentyfikować grupę kobiet, które otrzymywały SSRI w tym okresie, ale nie podczas ciąży, oraz dwie grupy kobiet, które otrzymywały SSRI w czasie ciąży: osoby, które otrzymały leki zarówno przed ciążą, jak i podczas ciąży, oraz te, które nie otrzymywały leków przed ciąży, ale otrzymała je podczas ciąży. We wszystkich analizach nienaświetlone ciąże uznawano za ciąże u kobiet, które nie miały ekspozycji na SSRI od 2 lat przed początkiem ciąży do końca ciąży.
Zbadaliśmy, czy związek pomiędzy stosowaniem SSRIs w czasie ciąży i zaburzeniami ze spektrum autyzmu różnił się w podgrupach zdefiniowanych w zależności od wieku dziecka w czasie oceny kontrolnej, w okresie kalendarzowym, w którym przeprowadzono ocenę uzupełniającą, rodzaj zastosowane SSRI, wcześniejsze diagnozy psychiatryczne u matki, inne leki stosowane w czasie ciąży i rodzaj zaburzenia ze spektrum autyzmu u potomstwa. Oszacowaliśmy surowe wskaźniki stóp, wskaźniki stóp skorygowane o wiek i okres kalendarzowy oraz w pełni skorygowane wskaźniki stóp, które obejmowały, oprócz wieku i okresu kalendarzowego, wszystkie potencjalne czynniki zakłócające wymienione powyżej. Nie było więcej niż 5% wartości dla któregokolwiek z potencjalnych czynników zakłócających, dlatego też zastosowano proste imputacje, w których brakujące wartości zostały zastąpione najczęstszą wartością18. Implikacje tej strategii zostały zbadane w analizach wrażliwości.
Wyniki
Kohora Studyjna
Tabela 1
[więcej w: omułek zielonowargowy forum, usg stawu skokowego warszawa, sól emska cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu AD 4”

 1. Weronika Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: okulista wrocław prywanie[...]

 2. Mr. Peppermint Says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

 3. 3D Waffle Says:

  [..] Cytowany fragment: błędy lekarskie[...]

 4. Nessie Says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

 5. Agata Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psychologia pracy[...]

 6. Midas Says:

  Mam podobne wyniki i te same problemy z wlosami

Powiązane tematy z artykułem: omułek zielonowargowy forum sól emska cena usg stawu skokowego warszawa