Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu AD 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Związek między okresem stosowania SSRI a zaburzeniami spektrum autyzmu u potomstwa. Tabela 3 pokazuje związek między matriksowym stosowaniem SSRI w czasie ciąży i ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu u potomstwa. Podczas 42.400 osobolat obserwacji, zidentyfikowaliśmy 52 przypadki zaburzeń ze spektrum autyzmu wśród potomstwa kobiet, które były narażone na SSRI w czasie ciąży (częstość występowania, 122,6 na 100 000 osobolat). Dla porównania bez stosowania SSRI przed ciążą lub w jej trakcie, wskaźnik ten odpowiadał surowemu wskaźnikowi stopy 1,62 (95% przedział ufności [CI], 1,23 do 2,13). Jednak w pełni skorygowanej analizie stosowanie SSRIs w czasie ciąży (w tym stosowanie zarówno przed ciążą, jak iw jej trakcie oraz stosowanie tylko podczas ciąży) nie wiązało się ze znacznie zwiększonym ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu u potomstwa (stosunek częstości 1,20; CI, 0,90 do 1,61). Tabela S2 w dodatkowym dodatku pokazuje, w jakim stopniu każdy potencjalny czynnik zakłócający uwzględniony w w pełni skorygowanych modelach wpłynął na oszacowanie. Całkowicie skorygowany wskaźnik szybkości związany z zastosowaniem SSRIs w pierwszym trymestrze ciąży wynosił 1,35 (95% CI, 0,97 do 1,87), natomiast w pełni skorygowany wskaźnik częstości w podgrupie kobiet, które otrzymywały SSRI w czasie ciąży, ale nie przed ciążą, wynosił 1,40 ( 95% CI, 0,92 do 2,13). Szacunki te należy porównać z w pełni skorygowanym wskaźnikiem częstości 1,46 (95% CI, 1,17 do 1,81) w podgrupie kobiet, które stosowały SSRI przed ciążą, ale nie stosowały tych leków w czasie ciąży. Tabela S3 w dodatkowym dodatku pokazuje związek między stosowaniem SSRIs w czasie ciąży i ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu u potomstwa zgodnie z kilkoma wcześniej określonymi cechami. Chociaż szacunki punktowe sugerowały, że w niektórych podgrupach kobiet związek różnił się od w pełni skorygowanego wskaźnika częstości 1,20, testy jednorodności były spójne, bez znaczących różnic.
Ponieważ wykorzystaliśmy prostą formę imputacji dla brakujących danych, przetestowaliśmy zasadność tego podejścia, oceniając związek między stosowaniem SSRIs podczas ciąży i ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu u potomstwa w analizie, która była ograniczona do ciąż, dla których kompletne informacje były dostępne (574,020 ciąż). Analiza ta dała w pełni skorygowany współczynnik stopy 1,15 (95% CI, 0,85 do 1,56), który był podobny do wyników naszej głównej analizy.
Dyskusja
W dużym badaniu populacyjnym na 626 875 żywych urodzeń stosowanie SSRI w czasie ciąży nie wiązało się ze znacznie zwiększonym ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu u potomstwa. Nasze badanie zostało poparte dowodami eksperymentalnymi, które wskazują na serotoninę w autyzmie 6-9 oraz niedawną pracę Croen i współpracowników, którzy przeprowadzili badanie kliniczno-kontrolne z wykorzystaniem danych z organizacji opieki zdrowotnej w Północnej Kalifornii. 5 Naukowcy zidentyfikowali 298 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ; matki 20 takich dzieci otrzymały leki przeciwdepresyjne (15 otrzymywało SSRI) w ciągu roku poprzedzającego poród dziecka
[hasła pokrewne: olimp magmax b6, sól emska cena, biodacyna krople do oczu ]

Tags: , ,

No Responses to “Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu AD 6”

 1. Night Train Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: suplement diety[...]

 2. Pepper Legs Says:

  mam problem ze skaczącym ciśnieniem,

 3. Aleks Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odwrócona osmoza[...]

 4. Antoni Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

 5. Drop Stone Says:

  [..] Cytowany fragment: łóżko do masażu[...]

 6. Bowler Says:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

Powiązane tematy z artykułem: biodacyna krople do oczu olimp magmax b6 sól emska cena