Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

W badaniach pojawiły się obawy dotyczące związku między stosowaniem selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) w czasie ciąży i zwiększonym ryzykiem zaburzeń spektrum autystycznego u potomstwa. Metody
Przeprowadziliśmy kohortowe badanie wszystkich pojedynczych urodzeń żywych w Danii w latach 1996-2005 (626 875 urodzeń), z dalszymi badaniami do 2009 roku. Korzystając z duńskich rejestrów populacji, powiązaliśmy informacje na temat matriicznego stosowania SSRIs przed ciążą iw czasie ciąży, zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu u potomstwa i szereg potencjalnych czynników zakłócających. Wykorzystaliśmy analizę czasu przeżycia do diagnozy u potomstwa z regresją Poissona w celu oszacowania proporcji częstości zaburzeń ze spektrum autyzmu zgodnie z matriksowym stosowaniem SSRI.
Wyniki
Podczas 5 057 282 osobolat obserwacji zidentyfikowaliśmy 3892 przypadków zaburzeń ze spektrum autyzmu (częstość występowania, 77,0 na 100 000 osobo-lat). W sumie 52 przypadki podczas 42 400 osobo-lat obserwacji obejmowały potomstwo kobiet, które były narażone na SSRI podczas ciąży (częstość występowania, 122,6 na 100 000 osobolat). W porównaniu z brakiem stosowania SSRI zarówno przed ciążą, jak iw jej trakcie, stosowanie w czasie ciąży nie wiązało się ze znacznie zwiększonym ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu (w pełni skorygowany wskaźnik częstości, 1,20, 95% przedział ufności [CI], 0,90 do 1,61). Wśród kobiet, które otrzymywały SSRI przed ciążą, ale nie w czasie ciąży, odpowiedni w pełni skorygowany wskaźnik częstości wynosił 1,46 (95% CI, 1,17 do 1,81).
Wnioski
Nie wykryliśmy istotnego związku między matriystycznym stosowaniem SSRI w czasie ciąży i zaburzeniami ze spektrum autyzmu u potomstwa. Na podstawie górnej granicy przedziału ufności nasze badanie nie mogło wykluczyć względnego ryzyka do 1,61, dlatego stowarzyszenie gwarantuje dalsze badania. (Finansowane przez Duński Urząd ds. Zdrowia i Leków).
Wprowadzenie
Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) są coraz częściej stosowane w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych. Obecnie wydaje się, że SSRI zapewniają najlepszą równowagę pomiędzy skutecznością i bezpieczeństwem i są preferowanym leczeniem pierwszego rzutu. Depresja jest powszechna w czasie ciąży i biorąc pod uwagę ryzyko nieleczonej depresji u matki i płodu, 1,2 leczenia farmakologicznego jest uzasadnione, często z SSRI.3 Jednak SSRIs krzyżują się z łożyskiem i podniesiono szereg obaw dotyczących bezpieczeństwa.4 Te obejmują obawy o wady wrodzone, niekorzystne wyniki położnicze i noworodkowe oraz wpływ na rozwój poznawczy i behawioralny w dzieciństwie.
Niedawno zaburzenia ze spektrum autyzmu były związane z matczynym stosowaniem SSRI w czasie ciąży. W badaniu kliniczno-kontrolnym z udziałem 298 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu wykazano, że stosowanie SSRI przez matkę podczas ciąży wiąże się z ryzykiem zaburzeń ze spektrum autyzmu, które zwiększyło się o współczynnik związku przyczynowego 2,5 A. Jest to prawdopodobne.
[podobne: rezerwa ślimakowa, scholl spray do usuwania kurzajek i brodawek, izotretynoina bez recepty ]

Tags: , ,

No Responses to “Stosowanie inhibitorów selektywnego wychwytu zwrotnego serotoniny podczas ciąży i ryzyka wystąpienia autyzmu”

 1. Jadwiga Says:

  Może nieładnie tak krytykować, ale ten artykuł naprawdę jest tragiczny

 2. Celtic Charger Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu apteka internetowa[...]

 3. Flint Says:

  Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

 4. Midnight Rambler Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu oleje[...]

 5. Franciszek Says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

Powiązane tematy z artykułem: izotretynoina bez recepty rezerwa ślimakowa scholl spray do usuwania kurzajek i brodawek