Olejek kokosowy
Naturalny olejek kokosowy – jak uzywac ?

Zwiększenie liczby pacjentów i lekarzy – potencjał zgłaszanych przez pacjenta wyników ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dowody od doświadczonych użytkowników sugerują, że zbieranie PRO jest nie tylko wykonalne i dobre dla opieki klinicznej, ale może również zwiększyć satysfakcję lekarza i zapobiec wypaleniu z kilku powodów. Zgłoszone przez pacjenta wyniki wspólnego podejmowania decyzji. Podano dane z raportów o pacjentach (uzyskane z http://caredecisions.partners.org) dla dwóch powszechnych typów operacji. Panel A pokazuje nasilenie bólu kolana przed i po wymianie stawu kolanowego; dane opierają się na podskali bólu z powodu kontuzji kolana i wyniku wyniku choroby zwyrodnieniowej stawów, przy czym wyższe wyniki wskazują na mniej silny ból. Panel B pokazuje nasilenie objawów moczowych przed i po resekcji prostaty; dane są oparte na międzynarodowym wskaźniku objawów prostaty, z wyższymi wynikami wskazującymi na bardziej poważne objawy niedrożności dróg moczowych. TURP oznacza przezcewkową resekcję prostaty.
Po pierwsze, PRO mogą poprawić relacje między lekarzami i pacjentami, umożliwiając usługodawcom lepsze zrozumienie objawów pacjentów. Na przykład zbieranie PRO dało chirurgom kręgosłupa ilościową miarę zakresu, w jakim pacjenci borykali się z problemem bólu pooperacyjnego. Chirurdzy mogliby wówczas podjąć odpowiednie działania, takie jak skierowanie niektórych pacjentów do psychologa behawioralnego bólu. PRO dostarczył również dostawcom bardziej zorientowane na dane rozumienie profili odzyskiwania po wykonaniu procedury. Wiedza zdobyta na podstawie tych ocen często różniła się od długotrwałych założeń lekarzy i pomagała im w lepszym sprzymierzaniu się z pacjentami podczas procesu zdrowienia (patrz wykresy).
PRO mogą również usprawnić wspólne podejmowanie decyzji. Na przykład jeden lekarz opisał starszego pacjenta, który nalegał, aby radykalna prostatektomia była bezpieczna po tym, jak biopsja ujawniła zmianę o niskim stopniu złośliwości. Kiedy abstrakcyjne dyskusje na temat nietrzymania moczu i impotencji okazały się mało przekonujące, pokazanie mu prawdziwych danych pacjentów na temat nietrzymania postoprostatektomii i oceny impotencji z czasem katalizowało rozmowę na temat zagrożeń i korzyści, które doprowadziły do wyboru przez pacjenta aktywnego nadzoru. Zarówno lekarz, jak i pacjent czuli się lepiej na temat przebiegu i wyniku ich konwersacji wspomaganej przez PRO.
Po drugie, i co najbardziej zaskakujące, PRO mogą zwiększyć wydajność pracy i zaoszczędzić czas, gdy są regularnie używane. Jedna z lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej zauważyła, że za pomocą ankiet elektronicznych, które obejmowały ankietę przesiewową, ocenę ryzyka i przegląd systemów, pozwoliła jej znowu zostać lekarzem . Ponieważ pacjenci odpowiadali już na pytania przesiewowe drogą elektroniczną w poczekalni jej kliniki, nie jest już zmuszany do przeszukiwania słownych list kontrolnych podczas wizyt. Zamiast tego badała i komunikowała się, koncentrując się na kwestiach, które najbardziej wymagały jej uwagi. Uratowała około 10 minut każdego rocznika – i po raz pierwszy od lat jej praktyka przebiegła zgodnie z planem. Kilku innych lekarzy podzieliło się z nami podobnymi historiami.
Inny lekarz powiedział, że teraz prosi pacjentów z problemami z układem moczowym, aby elektronicznie wykonali narzędzie do przesiewowej oceny objawów prostaty podczas pobytu w poczekalni. Korzystanie z ankiety elektronicznej pozwoliło mu zaoszczędzić mu 5 minut, które wcześniej potrzebował, aby uzyskać te same informacje w formie ustnej i wskazało mu konkretne objawy (np. Niedrożność) najbardziej kłopotliwe dla każdego pacjenta
[hasła pokrewne: olimp magmax b6, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, wiktoria czajkowska instagram ]

Tags: , ,

No Responses to “Zwiększenie liczby pacjentów i lekarzy – potencjał zgłaszanych przez pacjenta wyników ad”

 1. Kamil Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu wypełnianie zmarszczek warszawa[...]

 2. Cezary Says:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

 3. Pepper Legs Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do pedicure[...]

 4. Nikodem Says:

  mononukleoza

Powiązane tematy z artykułem: inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny olimp magmax b6 wiktoria czajkowska instagram